O mnie

Cześć! Witaj w Cudach na Kiju

Mam na imię Monika.

Kiedyś byłam przewodniczką i pilotką wycieczek. Rok temu, za sprawą znanego Wam wszystkim wirusa, musiałam mocno przemeblować swoje życie. Z dnia na dzień granice, muzea, hotele, ba, przez chwilę nawet lasy, zostały zamknięte. Początkowo nikt nawet nie przypuszczał, że do turystyki nie będzie powrotu przez tyle miesięcy. Z czasem zaczęło być jednak oczywiste, że trzeba wymyślić jakiś plan B.

Ale jak to zrobić, jeśli całe swoje zawodowe życie człowiek właściwie nie pracował, tylko realizował swoje pasje i dzielił się nimi z turystami. Nigdy nie pisałam CV, nie miałam szefa, nie pracowałam w regularnych godzinach urzędowania, nie chodziłam do żadnego biura. Nie miałam absolutnie żadnego pomysłu na to, jakiej pracy szukać. Mimo to podjęłam heroiczną decyzję, że napiszę w końcu swoje pierwsze CV. Po przeczytaniu kilku ofert pracy i otwarciu nowego pliku tekstowego wpadłam w panikę i przeżyłam załamanie nerwowe.

Wtedy moja kuzynka podsunęła mi sznurek. Nie, nie po to, żebym się powiesiła! Tylko po to, żebym się zrelaksowała robiąc makramy. Zaczęłam supełkową terapię. Plecenie makram jest według mnie pewną formą medytacji. Uspokoiłam się, ale do pisania CV już nie wróciłam. Szybko okazało się bowiem, że makramy są aktualnie trendy, a wielu moich znajomych pragnie jakąś mieć.

Zdaję sobie sprawę, że ich zamówienia były dyskretną formą wsparcia w kryzysie. W TYM MIEJSCU PRAGNĘ GORĄCO PODZIĘKOWAĆ WSZYSTKIM, KTÓRZY POMOGLI MI W POCZĄTKACH MOJEJ RĘKODZIELNICZEJ KARIERY: słowem wsparcia, radą, reklamą czy zamówieniem.

Ponieważ pierwsze moje makramowe eksperymenty zostały ciepło przyjęte, poszłam za ciosem i rozkręciłam produkcję. Szybko okazało się, że sztuka makramy jest dla mnie idealnym zajęciem. Z niepozornego sznurka można stworzyć nieskończoną ilość form małych i dużych, praktycznych i dekoracyjnych. Pomysłów mam dziesiątki, a inspiracji jeszcze więcej. Cieszę się więc, że mogę kreatywnie się rozwijać, a przy okazji zarabiać, bez konieczności szukania tzw. „normalnej pracy”.

Zapraszam do odwiedzin na mojej stronie. Możesz zobaczyć tu, czym się zajmuję, co już udało mi się stworzyć i nad czym aktualnie pracuję. W dziale Cuda od zaraz znajdziesz ofertę dostępnych od ręki wyrobów, a w dziale Cuda na zamówienie dowiesz się, jak zamówić swoją wymarzoną makramę idealnie dopasowaną do Twojego gustu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Zachęcam do kontaktu, jeśli masz jakieś pytania.

Miłego oglądania i udanych zakupów!